Ранкова гімнастика вдома

Кожен день має розпочинатися з ранкової гімнастики, яку недарма називають зарядкою, бо вона проганяє залишки сонливості і додає бадьорості на весь день.


Ранкова гімнастика покращує дихання і кровообіг, зміцнює м'язи й активізує центральну нервову систему. Щоденне виконання зарядки розвиває у дитини потребу в рухах, позитивно впливає на функціонування її серцево-судинної системи, підвищу імунітет, створює позитивний емоційний настрій.Гімнастика приносить користь лише тоді, коли її виконують систематично, щоденно, коли вона стає звичкою, потребою.Ранкова гімнастика для дошкільників має складатись з простих і зрозумілих для них фізичний вправ. Тривалість її в середньому має бути 10-15 хв. Кожна вправа повторюється 6-8 разів.При доборі вправ передбачається: позитивний вплив їх на групи м'язів і суглобів: певна послідовність і черговість роботи різних частин тіла, які створюють найкращі умови для підвищення ефективності м'язових зусиль.Комплекс ранкової гімнастики містить не менше 7 вправ: найперше ходьба, яка готує малюка до виконання основних вправ, або біг у повільному темпі, який закінчується ходьбою. Доцільно використовувати різні тренажери, дитячий еспандер, гімнастичну палку, скакалку тощо.Зарядку необхідно проводити у добре провітреному приміщенні, а ще краще-на свіжому повітрі. Дитина має бути одягнена відповідно до температури навколишнього повітря.Корисно привчити дитину після ранкової гімнастики здійснювати водні процедури: обтирання-ослабленим дітям, більше тренованим - обливання, особливо добре підготовленим - контрастний душ із чергуванням прохолодної теплої води. Отже, не відкладайте справу надовго, а вже завтра розпочинайте заняття з ранкової гімнастики.Щоб зацікавити дітей І залучити їх до занять, рекомендується робити вправи разом із ними. Колективні вправи (всією сім'єю) відбуваються завжди цікаво, весело і приносять користь не лише дітям, а й дорослим.


Під час ранкової гімнастики слід дотримуватися таких умов:

• ранкова гімнастика має бути радістю і насолодою для дитини;

• робити гімнастику треба щоденно;

• перед її проведенням слід добре провітрювати кімнату;

• слід міняти вправи, збільшувати їх тривалість;

• стежити за диханням (не затримуйте самі і стежте за тим, щоб дитина цього не робила);дихання має бути глибоким, ритмічним.

З дитиною дошкільного віку можна робити пробіжки в повільному темпі на невеликі відстані протягом 2-3 хв, але контролюючи частоту пульсу і дихання. Головне, щоб дитина відчувала радість під час занять і їй було цікаво. Не забудьте хвалити малюка за наполегливість і старанність.

Кiлькiсть переглядiв: 1524

Коментарi